İstanbul'a dair ne varsa!

Coronavirüs salgını ekonomi zirvesini de etkiledi

Marmara Grubu Vakfı tarafından 23 yıldır bir gelenek haline getirilen ve Nisan ayında tertiplenmesi planlanan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi, Coronavirüs salgını nedeniyle 7-8-9 Temmuz 2020 günlerine ertelendi.

23 yıllık bir geleneği ilk defa ertelemek durumunda kaldığı için üzgün olduğunu belirten Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, “Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin bir gelenek haline gelen birlikteliğini, 23 yıl sonra ertelemenin üzüntüsü içindeyim. Ama yapacak bir şey yok. Zira yaşamakta olduğumuz olaylar ve elimizde olmadan gelişen mücbir sebepler nedeniyle ertelemek, en doğal tercih olacaktı” dedi.

TEMMUZ’DA YAPILACAK

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni aynı programlar dahilinde, 7-8-9 Temmuz 2020 günlerinde gerçekleştirmeyi planladıklarını duyuran Suver, şunları kaydetti: “Bugün itibariyle her şeye rağmen 32 ülke katılacağını bildirmişti. 32 ülkenin, yaşadığımız sağlık olaylarına rağmen geleceğini belirtmiş olmasını ben önemsiyorum. Zira gelen şahsiyetler, bir süreklilik dahilinde Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin müdavimleridir. Dolayısıyla katılım da peki sıkıntı çekmeyebilirdik. Ama olayın bir de sosyal sorumluluk yönü bulunmaktadır. Katılımcılardan her hangi birinin rahatsızlanması veya etkinliğimiz sonrasında o civarda veya toplantıya katılanlardan birinin hastalanmasının manevi sorumluluğu bizleri yüksek seviyede sıkıntıya sokardı. Bütün bunları düşündükten sonra Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi olarak oy birliğiyle aldığımız bir kararla, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni 7-8-9 Temmuz 2020 günleri yapmaya karar verdik.”