İstanbul'a dair ne varsa!

Aydın’da “Salgın Hastalıklarla Mücadele Kurulu” oluşturuldu

Salgın hastalıklarla mücadelede hızlı karar almanın önemine vurgu yapan Başkan Özlem Çerçioğlu, kurul koordinasyonunda belediye personelinden başlamak üzere, halkın bilinçlendirilmesi için yoğun bir çalışma uygulayacaklarını ifade etti.

Kurulun şimdiye kadar alınan tedbirlerin yanı sıra WHO ve Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı uyarıları takip ederek, buna göre tedbirler alacağını ifade eden Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi daire başkanlıklarını da, alınacak tedbirlerle ilgili teyakkuza geçirdiklerini söyledi. Kurulun daire başkanlıklarına gönderdiği ilk yazıda, kişisel hijyen vurgusu yapıldı. Özellikle vatandaşlarla temas halindeki personelin hijyen kurallarına tam riayet etmesi istenen yazıda, WHO ve Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı hijyen kurallarına tam olarak uyulması istendi. Tüm daire başkanlıklarının risk unsuru olabilecek her türlü gelişmeyi kurula bildirmesi istenen yazıda, Büyükşehir Belediyesi ana binasına termal kamera konularak kontrollerin yapılacağı ifade edildi. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi birimlerindeki dezenfektan sayısı da artırıldı.

“Salgını dikkatle takip ediyoruz”

Başkan Çerçioğlu, Aydın’da ortak kullanım alanlarında rutin yapılan dezenfeksiyon işlemlerinin corona/covid-19 salgınının ilk aşamasından itibaren yoğunlaştırıldığını kaydederek, şunları kaydetti: “Salgınla mücadelede hızlı ve doğru kararlar alıp uygulayabilmek için ‘Salgın Hastalıklarla Mücadele Kurulu’nu oluşturduk. Attığımız her adımı vatandaşlarımızın sağlığını korumak için yapıyoruz ve salgını dikkatle takip ediyoruz. Oluşturduğumuz kurulla, Dünya Sağlık Örgütü’nün ve Sağlık Bakanlığı’nın uyarı ve çağrılarını yerine getireceğiz. Vatandaşlarımızdan hijyen konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerinden eminiz.”