İstanbul'a dair ne varsa!

Ataşehirli çocuklar sömestir şenliğinde doyasıya eğlendi

Ataşehirli çocuklar, yarıyıl tatilinde Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı sömestir şenliğinde birbirinden farklı atölyeler ve tiyatro oyunlarıyla eğlendi.

18 Ocak’ta başlayan ve 2 Şubat’ta son bulan etkinliklerde; tiyatro, sinema ve atölyelerden oluşan birbirinden eğitici, öğretici ve eğlenceli etkinlikler düzenlendi. Ataşehir Belediyesi’ne bağlı merkezlerde düzenlenen etkinliklerde, çocuklar hem tatillerini keyifli geçirdiler hem de sanatla, bilimle ve sporla iç içe verimli atölye çalışmalarına katıldılar. Şenlik kapsamında 3 farklı çocuk tiyatro oyununu 2 bin 400 kişi izledi. 9 farklı birimde ise 23 atölye programı hazırlandı.

5 bin 21 öğrencinin katıldığı iki hafta süren sömestir şenliği programında; doğal üretim çalışmaların yapıldığı “Bilim Atölyeleri”, çocukların mutfakta hem eğlendikleri hem de hayal güçlerini geliştirdikleri “Gastronomi Atölyeleri”, kendi yetenek ve becerileri doğrultusunda dikiş ile tanışıp, üretim yaptıkları “Beceri Atölyeleri”, bedensel gelişimleri destekleyen “Spor Atölyeleri”, hayal dünyalarını kâğıda döktükleri “Sanat Atölyeleri” ve doğa sevgisini kazandıkları “Tarım Atölyeleri” çalışmaları oldu.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Yarıyıl tatili için birbirinden keyifli ve öğretici atölyeler ile tiyatro oyunlarının yer aldığı sömestir şenliğimize katılan çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum. İkinci eğitim-öğretim döneminin çocuklarımıza, gençlerimize, öğretmenlerimize, ailelerine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.