İstanbul'a dair ne varsa!

ŞEBNEM FERAH:“İSTANBUL’DA İLK KONSER ADETA KARNE ALMAK GİBİ…”

Şebnem Ferah, geçtiğimiz ay yayınladığı, 4 haftadır müzik listelerinin zirvesinde yer alan yeni albümü “Parmak İzi” sonrası ilk İstanbul konserini 12 Mayıs’ta Zorlu PSM sahnesinde verdi. Yeni albümü yayınlanır yayınlamaz Üniversite konserlerinden oluşan bir turneye çıkan Şebnem Ferah, ayağının tozu ile çıktığı Zorlu PSM sahnesinde dinleyicisine adeta bir konser ziyafeti sundu.

Yayınladığı ilk albümü ‘Kadın’dan bu yana söz yazarı, besteci ve yorumcu kimliği ile Türk müzik tarihinde önemli bir yer edinen Şebnem Ferah, Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında, 12 Mayıs’ta Sahne Üstü Ayakta Konseriyle Zorlu PSM sahnesinde İstanbullu dinleyicisi ile buluştu.

5 yıl aranın ardından, Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunulan “Parmak İzi” albümü ile 4 haftadır müzik listelerinin zirvesinde yer alan Şebnem Ferah, hayranlarının yoğun ilgi gösterdiği konserde “Kadın” (1996) albümünden “Parmak İzi” (2018) albümüne uzanan geniş ve özel repertuvarıyla, kendisine eşlik eden binlerce dinleyicisine muhteşem bir konser ziyafeti sundu.

Parmak İzi albümünün büyük beğeni toplayan şarkılarından “KORİDOR” u binlerce kişi hep bir ağızdan adeta marş gibi söyledi.

Yeni albümünden “Bir Başka Yol Var” ve “Parmak İzi” şarkıları ile konsere başlayan Şebnem Ferah’a, “Koridor” şarkısına başladığı andan itibaren binlerce kişi marş söyler gibi eşlik etti. Şebnem Ferah şarkıya başladıktan kısa bir an sonra susarak mikrofonu hayranlarına uzattı onların sesinden kendi şarkısını dinledi.

“Sevgili dostlarımız hepiniz hoşgeldiniz… Bu gece ki konser iki anlamda önemli. Yeni albümümüzün lansmanı gibi ve İstanbul’da olduğumuzu hissediyoruz. İstanbul’da ilk konser biraz karne almak gibi, o yüzden heyecanımı maruz görün lütfen. İzniniz olursa olmazsa da (gülüşmeler) ilerleyen dakikalar da yeni albüme geri döneceğiz.” diyerek “Koridor” şarkısından sonra hayranları ile sohbet eden Şebnem Ferah “Çakıl Taşları” ile konsere hız kesmeden devam etti.

Sahne arkasında yer alan ekranlarda, her şarkı için hazırlanan videolar ve ışık tasarımı; müzikal olduğu kadar görsel bir şölenin de yaşanmasını sağladı.

Şebnem Ferah, yeni albümünün dikkat çeken bir diğer şarkısı “KÜLLERİNDEN” i seyircinin yoğun isteği üzerine tekrar söyledi.

Seyircinin yoğun isteği üzerine yeniden sahneye çıkan Ferah, yeni albümü “Parmak İzi”nin en sevilen şarkılarından “Küllerinden”i tekrar söyleyerek, dinleyicisine geldikleri için teşekkür ederek veda eti.